Więcej

  Minister obrony Rosji chce powrotu Związku Radzieckiego

  Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji, podczas konferencji z okazji 30-lecia uregulowania konfliktu między Gruzją a Osetią zapowiedział odbudowę Związku Radzieckiego. To właśnie jest celem “specjalnej operacji” na Ukrainie.

  Szojgu przemawiał podczas konferencji poświęconej 30-leciu “rosyjskiej operacji pokojowej” w Osetii Południowej – to była pierwsza tego rodzaju operacja przeprowadzona po rozpadzie Związku Radzieckiego 14 lipca 1992 roku. “Pokojowa operacja” polegała na interwencji sił rosyjskich w Osetii Południowej, która formalnie była wówczas częścią Gruzji.

  – Nasz kraj znów stanie się wielki i silny, znów będzie Związek Radziecki i nikt nigdzie nie ucieknie. I wszyscy będą żyć w pokoju i zgodzie – mówił podczas konferencji.

  To kolejna wypowiedź rosyjskiego polityka ujawniająca prawdziwe motywy ataku Rosji na Ukrainę. Po wypowiedziach Putina przywołującego przykład Piotra I i wpisach Dmitrija Miedwiediewa na Telegramie to kolejne potwierdzenie prawdziwych intencji Moskwy wobec krajów byłego bloku wschodniego.

  Oczywiście Europa Zachodnia, a zwłaszcza kraje bezpośrednio sąsiadujące z Rosją, nie miały co do tego najmniejszych wątpliwości od początku tej wojny, jednak Rosjanie otwarcie dopiero od kilku tygodni zaczynają się przyznawać do swoich mocarstwowych dążeń.

  WiadomościMinister obrony Rosji chce powrotu Związku Radzieckiego