Minister obrony Rosji chce powrotu Związku Radzieckiego

fot. Mil.ru, CC BY 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by/4.0, via Wikimedia Commons

Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji, podczas konferencji z okazji 30-lecia uregulowania konfliktu między Gruzją a Osetią zapowiedział odbudowę Związku Radzieckiego. To właśnie jest celem „specjalnej operacji” na Ukrainie.

Szojgu przemawiał podczas konferencji poświęconej 30-leciu „rosyjskiej operacji pokojowej” w Osetii Południowej – to była pierwsza tego rodzaju operacja przeprowadzona po rozpadzie Związku Radzieckiego 14 lipca 1992 roku. „Pokojowa operacja” polegała na interwencji sił rosyjskich w Osetii Południowej, która formalnie była wówczas częścią Gruzji.

– Nasz kraj znów stanie się wielki i silny, znów będzie Związek Radziecki i nikt nigdzie nie ucieknie. I wszyscy będą żyć w pokoju i zgodzie – mówił podczas konferencji.

To kolejna wypowiedź rosyjskiego polityka ujawniająca prawdziwe motywy ataku Rosji na Ukrainę. Po wypowiedziach Putina przywołującego przykład Piotra I i wpisach Dmitrija Miedwiediewa na Telegramie to kolejne potwierdzenie prawdziwych intencji Moskwy wobec krajów byłego bloku wschodniego.

Oczywiście Europa Zachodnia, a zwłaszcza kraje bezpośrednio sąsiadujące z Rosją, nie miały co do tego najmniejszych wątpliwości od początku tej wojny, jednak Rosjanie otwarcie dopiero od kilku tygodni zaczynają się przyznawać do swoich mocarstwowych dążeń.

Podziel się: