Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach

fot. Januarybratek, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Sobota jest dniem pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość ma charakter państwowy. W południe w łódzkiej archikatedrze rozpoczęła się msza żałobna. Następnie trumna z ciałem piosenkarza zostanie złożona do grobu na cmentarzu parafialnym w Grotnikach.

Podczas mszy żałobnej, bliski przyjaciel Krzysztofa Krawczyka Daniel Olbrychski przeczytał fragment Pisma Świętego. Było to symboliczne złożenie hołdu zmarłemu artyście.

O godzinie 15:00 rozpoczną się uroczystości na cmentarzu parafialnym w Grotnikach pod Łodzią, gdzie zostanie pochowany Krzysztof Krawczyk. Również ta część uroczystości pogrzebowych będzie miała charakter państwowy. Będzie również transmitowana przez Telewizję Polską.

Jak powiedział Gazecie Wyborczej jeden z przyjaciół wokalisty, Krzysztof Krawczyk zostanie pochowany z mikrofonem, do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio. Do trumny zostaną również włożone czarne okulary, w których występował na scenie.

– Spełnimy dwa ostatnie życzenia Krzysztofa Krawczyka – powiedział przyjaciel wokalisty cytowany przez Wirtualną Polskę.

W trakcie uroczystości pogrzebowych ma zagrać orkiestra dęta.

Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek wielkanocny w szpitalu w Łodzi. Dwa dni wcześniej wrócił ze szpitala po przechorowaniu koronawirusa. Artysta uspokajał swoich fanów, że czuje się dobrze i wraca do zdrowia. Załamanie nastąpiło w poniedziałek w południe. Wokalista poczuł się gorzej i ponownie trafił do szpitala, gdzie prze godziną 17:00 zmarł.

Podziel się: