Lider Czeczenii o wojnie na Ukrainie: “jesteśmy gotowi, aby zająć Kijów i kraje NATO”

Ramzan , przywódca Czeczenii i sojusznik Władimira Putina w wojnie na Ukrainie, zapowiedział w emocjonalnym wpisie na Telegramie, że gdy tylko Rosji wyda taki rozkaz, on i jego ludzie rozbiją w drobny mak.

Jak informuje portal O2.pl, wpis ukazał się się 17 lipca, a poza zapowiedzią rozbicia Zachodu w drobny mak Kadyrow podał też, że zakończył tworzenie pułku “Północny Achmat”, jednego z czterech oddziałów, które mają wesprzeć rosyjskich żołnierzy walczących na Ukrainie, a których powstanie ogłoszono w czerwcu.

Kadyrow stwierdził także, że jest “jedynym krajem na świecie”, który opowiada się przeciwko “piekielnej zgniliźnie Zachodu”, z którą oczywiście należy walczyć. Wojnę na Ukrainie nazwał też “świętą bitwą przeciwko satanizmowi”.

“Jesteśmy gotowi, aby na rozkaz zająć bez problemu zająć i kraje ” – napisał Kadyrow i zapewnił, że jego “zahartowanym w prawdziwym boju jednostkom” nie oprze się żadna świata, zwłaszcza że są dobrze wyposażeni w broń, są też patriotami i prawda jest po ich stronie. Kadyrow zapewnił, że jego dzielne oddziały rusza do boju z Zachodem, gdy tylko wyda taki rozkaz.

Przypomnijmy, że “kadyrowcy” jak dotąd zasłynęli w wojnie na Ukrainie z ostrzeliwania nieczynnych sygnalizatorów ulicznych i zdobywania pustych ów, co miało miejsce w Mariupolu, a także wrzucania nagrań na TikToka rzekomo z Ukrainy, ale na tle stacji benzynowej, jakich w Ukrainie nie ma.

Żołnierze Kadyrowa są nazywani “tiktokowymi oddziałami“, bo stale wrzucają filmy, niewiele natomiast walczą. używają ich głównie do pilnowania na tyłach swoich oddziałów, by ich żołnierze nie uciekali podczas ataku. Sami rosyjscy żołnierze w nagraniach przechwyconych przez ukraińską służbę bezpieczeństwa z kolei skarżą się, że kadyrowcy ich okradają.

Sam Kadyrow słynie z buńczucznych wypowiedzi, za którymi nie idzie działanie. Przypomnijmy, że groził atakiem swoich bojowników na Polskę za to, że dostarcza broń Ukrainie. Jego zdaniem wystarczyłoby 6 sekund w Polsce, by pokazać, do czego zdolni są kadyrowcy.

#BejmyNEWSLider Czeczenii o wojnie na Ukrainie: "jesteśmy gotowi, aby zająć Kijów i...