Wzrost gospodarczy już w drugiej połowie roku

W czwartek w Programie Pierwszym Polskiego Radia Tadeusz ściński powiedział, że już w trzecim i czwartym kwartale roku spodziewa się wzrostu polskiej gospodarki.

opóźnia koronawirusa. Wzrost w 2021 r. jest prognozowany na poziomie 4 proc., ale tak naprawdę zależy od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej. Nie wiadomo czy trzecia fala pandemii potrwa jeszcze kilak tygodni, czy kilka miesięcy. Trudno więc przewidzieć dalszą sytuację w gospodarce i poziom spodziewanego wzrostu.

Jak informuje portal Bankier.pl, Tadeusz ński zakłada, że utrzyma się w tym roku na stabilnym poziomie. Zdaniem ministra, presja związana z podwyższaniem wynagrodzeń będzie mniejsza, a to z kolei przyczyni się do niższej inflacji. ”Również ropy będą spadały, co również będzie miało swój wpływ. Myślę, że inflacja będzie stabilna z tendencją spadkową” – powiedział Kościński cytowany przez portal.

Szef resortu finansów wspomniał również o projektach związanych z kwotą wolną od podatku i podatkami, które znajdą się w tzw. Nowym Ładzie. Zdaniem ministra priorytetem dla rządu jest obniżanie podatków, aby jak najwięcej pieniędzy pozostawić w kieszenie podatnika, co pozwoliłoby pobudzić gospodarkę.

#BejmyFinanseWzrost gospodarczy już w drugiej połowie roku