Więcej

  Ukraiński wywiad: Putin jest poważnie chory. W Rosji dojdzie do przewrotu?

  Według Kyryło Budanowa, szefa ukraińskiego wywiadu, prezydent Rosji Władimir Putin naprawdę jest poważnie chory, a w Rosji właśnie trwa przewrót, który ma go obalić. A Budanow już trafnie przewidział termin rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

  Powodem przewrotu i zmian w polityce Rosji ma być poważna choroba nowotworowa Putina, o której nieoficjalnie mówi się od kilku miesięcy. Nagrania z jego wystąpień budzą masę spekulacji: a to ze względu na nietypową opuchliznę twarzy, a to drżenie rąk, a to dziwny, sztywny chód. Wśród chorób, na jakie ma cierpieć Putin, wymieniano już nowotwór żołądka, nowotwór tarczycy, chory kręgosłup, choroba Parkinsona i schizofrenia. A dziś brytyjskie media podały, że może to być także któryś z nowotworów krwi.

  Według oficjalnej narracji Kremla Władimir Putin cieszy się doskonałym zdrowiem, choć wszędzie podróżuje z zestawem co najmniej czterech lekarzy. Jednak to właśnie z powodu jego złego stanu zdrowia w Rosji już rozpoczął się przewrót, który ma pozbawić go władzy. Kyryło Budanow w wywiadzie dla telewizji Sky News powiedział, że przewrót w Rosji już się dokonuje, Putin zostanie obalony, a przełom w wojnie powinien nastąpić około sierpnia. Do końca roku powinna się ona już zakończyć.

  Czy te informacje się sprawdzą? Warto przypomnieć, że to Budanow przewidział nie tylko to, że Rosja jednak napadnie na Ukrainę, ale także to, kiedy to się stanie. On także na początku maja stwierdził, że Rosja albo rozpadnie się na kilka części, albo dojdzie w niej do przewrotu i odebrania władzy Putinowi, a niewykluczone są oba rozwiązania.

  Przy każdej okazji Budanow zapewnia, że ukraiński wywiad poznaje plany wroga tuż po tym, jak powstaną. Twierdzi, że po ośmiu latach walk z Rosja niewiele jest rzeczy, której o niej nie wie. Od samego początku twierdził też, że ta potęga rosyjskiej armii to tylko mit, a tak naprawdę to bezładna banda, której dano broń, zresztą nie zawsze sprawną.

  Jest też zdania, że bez względu na to, jak wydarzenia się potoczą, to Ukraina wygra tę wojnę, odzyskując Donbas i Krym.

  WiadomościUkraiński wywiad: Putin jest poważnie chory. W Rosji dojdzie do przewrotu?