Więcej

  Rosjanka oburzona po wizycie w Kazachstanie. Pokazała nagranie

  Pewna rosyjska turystka zamieściła na serwisie Telegram nagranie o tym, jak została potraktowana w Kazachstanie. Przyjechała tam samochodem oznakowanym literą “Z”, symbolem okupacji Ukrainy i z tego powodu Kazachowie przyjęli ją wręcz wrogo.

  Kobieta postanowiła pożalić się na nieprzyjazne przyjęcie w internecie i zamieściła nagranie ze swoim komentarzem w serwisie Telegram.
  “Powitano nas tu bardzo, bardzo, bardzo nieprzyjaźnie” – mówi oburzona Rosjanka, komentując nagranie. – “Dlatego, że na naszym samochodzie, na szybie jest taki znak. Rzucili się na nas z oskarżeniami, że jesteśmy faszystami, że napadliśmy na Ukrainę”.

  Jak mówiła dalej Rosjanka, kierowca autobusu widocznego na nagraniu powiedział im też, że nikt tu nie wita ich tu z radością i że powinni wynieść się z tego kraju, bo są faszystami.

  “Chcę, żeby wszyscy Kazachowie, którzy wspierają Rosję, zobaczyli to, jak jesteśmy traktowani. Jesteśmy sąsiadami” – podsumowuje obrażona Rosjanka dodając, że potraktowano ich bardzo agresywnie.

  Nagranie wywołało ogromne oburzenie wśród Kazachów, którzy udostępnili je na Twitterze z odpowiednimi komentarzami w rodzaju: “czy ona nie dostała informacji, że większość Kazachów nie popiera wojny Rosji przeciwko Ukrainie?”, “Proponuję nie wpuszczać do Kazachstanu osób z faszystowskimi symbolami “Z”. Niech propagują wojnę i faszyzm w domu!” – to najczęściej spotykane komentarze do tego nagrania.

  Przypomnijmy, że Kasym-Żomart Tokajew, prezydent Kazachstanu, już kilkakrotnie zdecydowanie wyraził inne stanowisko niż Rosja w sprawie wojny na Ukrainie. W lutym odmówił Rosji wysłania swoich wojsk na Ukrainę, w maju odwołał uroczyste obchody Dnia Zwycięstwa obchodzonego 9 maja i bardzo ważnego dla Rosji święta, a w czerwcu podczas panelu dyskusyjnego na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu powiedział, że Kazachstan nie uznaje Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, bo są to terytoria “quasi-państwowe”.

  WiadomościRosjanka oburzona po wizycie w Kazachstanie. Pokazała nagranie