poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Prokuratura postawiła zarzuty Barbarze Kurdej-Szatan. Sprawa trafiła do sądu

Zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy za ą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym. Taki postawiła aktorce Barbarze Kurdej-Szatan Okręgowa w Warszawie. jest już w sądzie.

Przypomnijmy: chodzi o głośny wpis aktorki z 4 listopada ubiegłego roku, w którym nazwała strażów granicznych “maszynami bez serca i mózgów” odnosząc się do ich działań wobec uchodźców na granicy z Białorusią i uznając bicie uchodźców oraz wyrzucanie ich z powrotem na za niedopuszczalne. Jej wpis był gęsto przeplatany wulgaryzmami i chociaż już zniknął, a przeprosiła za wyzwiska, choć podkreśliła, że nie zmieniła opinii na temat uchodźców i działań na granicy – to prokuratura wszczęła przeciwko aktorce.

Jak informuje Onet, akt oskarżenia przeciwko aktorce 7 czerwca trafił do Sądu Rejonowego Mokotów. Za zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym aktorce grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, jak poinformowała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

#BejmyHOTProkuratura postawiła zarzuty Barbarze Kurdej-Szatan. Sprawa trafiła do sądu