Premier zapowiedział szczepienia w zakładach pracy

premier Mateusz Morawiecki fot. KPRM

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o szczepieniach w zakładach pracy. Rozpoczną się one na przełomie maja i czerwca. W drugim kwartale 2021 roku zostaną również uruchomione punkty szczepienne typu drive-thru.

Jak informuje Onet powołujący się na konferencję prasową premiera, do końca kwietnia zaszczepione zostaną wszystkie chętne osoby, które ukończyły 60. rok życia i już zgłosiły się na szczepienie.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zadeklarował, że do końca drugiego kwartału Polska wykona łącznie 20 mln szczepień. Już wcześniej rząd zapowiadał, że szczepienia pierwszą dawką wszystkich osób chętnych, bez względu na wiek, zostaną przeprowadzone do końca sierpnia.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w kwietniu do Polski dotrze 5,5 mln szczepionek. W maju Polska otrzyma kolejne 9 mln dawek preparatu.

– Dziś mam rozmowę z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Będę po raz kolejny rozmawiał o tym, żeby do Polski przyjechało jak najwięcej szczepionek – powiedział premier cytowany przez Onet.

Podziel się: