Obostrzenia przedłużone. Kiedy dzieci wrócą do szkół?

fot. Wokandapix - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

W środę rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. Zamknięte pozostaną między innymi baseny, siłownie, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz szkoły.

Jedno z pytań, jakie dziennikarz Wirtualnej Polski zadał ministrowi zdrowia podczas środowej konferencji prasowej dotyczyło powrotu uczniów do nauki w trybie stacjonarnym. Szef resortu zdrowia potwierdził, że jest to priorytet w zakresie luzowania obostrzeń.

– Pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali, przywracając normalność, to będą właśnie powroty do przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych – powiedział minister zdrowia cytowany przez Wirtualną Polskę.

Jednocześnie Adam Niedzielski wyraził nadzieję na powrót, przynajmniej częściowy, dzieci do szkół jeszcze w kwietniu. Szef resortu zdrowia chciałby jak najszybszego otwarcia przedszkoli, a także szkół dla uczniów klas I-III.

Minister zdrowia potwierdził nieoficjalne informacje Wirtualnej Polski, z których wynikało, że rząd będzie próbował przywrócić normalne funkcjonowanie żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż po 18 kwietnia. Do tego dnia zostały bowiem przedłużone obowiązujące restrykcje, w tym nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów.

Jak nieoficjalnie informuje portal, rząd rozważa również wznowienie po 18 kwietnia działalności salonów kosmetycznych oraz fryzjerskich.

Podziel się: