Więcej

  Najnowsze nagranie Putina. Co się dzieje z jego ręką?

  Kolejne nagranie prezydenta Rosji Władimira Putina sprawiło, że temat stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy wrócił ze zdwojoną siłą. Na nagraniu wyraźnie widać, że coś jest nie tak z jego prawą ręką.

  Nagranie zostało wykonane podczas obchodów Dnia Marynarki Wojennej Rosji, które odbyły się 31 lipca. Jak informuje Onet, prezydent wziął w nich udział w Sankt Petersburgu, a podczas uroczystości wygłosił krótkie przemówienie, mówiąc między innymi o nowej broni dla marynarki, która ma zostać rozmieszczona tam, gdzie będzie to najbardziej korzystne dla Rosji.

  Ale to nie przemówienie przyciągnęło powszechną uwagę, tylko fakt, że podczas niego, jak zresztą i podczas całej wizyty, Putin praktycznie nie porusza prawą ręką. W pewnym momencie obok niej pojawił się komar – a prezydent odgonił go lewą ręką, choć o wiele bardziej naturalne i wygodne byłoby, gdyby to zrobił ręką prawą.

  Ta sytuacja oczywiście natychmiast została zauważona przez komentatorów i dyskusje o stanie zdrowia prezydenta Rosji wróciły ze zdwojoną siłą. Przypomniano, że już w kwietniu, podczas spotkania z ministrem obrony Siergiejem Szojgu zwróciło uwagę nienaturalne położenie prawej ręki Putina – prezydent kurczowo trzymał nią stół przez całe spotkanie, które trwało 12 minut.

  Uznano wówczas, że chce w ten sposób ukryć mimowolne drżenie ręki, które jest charakterystycznym objawem choroby Parkinsona. Tę teorie miały też potwierdzać skokowe zmiany wagi prezydenta Rosji i charakterystyczne nabrzmienie twarzy, które miały być spowodowane przyjmowaniem sterydów z powodu choroby. Już w 2015 roku prof. Bas Bloem zwracał uwagę na tę chorobę, wskazując na charakterystyczny “chód rewolwerowca” i niedowład prawej ręki, zauważalny już wtedy.

  Z kolei w 2021 r. politolog prof. Walerij Sołowiej mówił o chorobie nowotworowej i jego odsunięciu od władzy z tego powodu. Pojawiały się także informacje o raku krwi, schizofrenii i poważnej chorobie kręgosłupa. jednak żadnych stuprocentowych dowodów na jakąkolwiek chorobę Putina nie ma. Kreml, zgodnie ze starymi radzieckimi zasadami nie informuje o stanie zdrowia swoich przywódców – a ściślej rzecz biorąc informuje, mówiąc, że jest bardzo dobry…

  WiadomościNajnowsze nagranie Putina. Co się dzieje z jego ręką?