Lewandowski: „To czas solidarności z ofiarami militarnej agresji na Ukrainę”

fot. Sven Mandel / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0) source: commons.wikimedia.org

Kapitan reprezentacji Polski odniósł się w ten sposób do kontrowersji wokół meczu barażowego do Mistrzostw Świata 2022 z Rosją w Moskwie. Zapowiedział, że będzie rozmawiał z kolegami z drużyny, by przedstawić prezesowi PZPN ich stanowisko.

Sytuacja jest skomplikowana, bo Rosja, przynajmniej na razie, nie została wykluczona ze struktur UEFA i FIFA. Natomiast federacje Polski, Czech i Szwecji wystosowały wspólny apel, by mecze barażowe były rozegrane na gruncie neutralnym, nie w Moskwie. FIFA jeszcze nie podjęła decyzji w tej sprawie – ale głos zabrał Robert Lewandowski, na co długo czekali kibice.

„Wszystko co piękne w sporcie jest sprzeczne z tym co niesie ze sobą wojna. Dla wszystkich ludzi, którzy cenią wolność i pokój to czas solidarności z ofiarami militarnej agresji na Ukrainę. Jako kapitan reprezentacji Polski będę rozmawiał z kolegami z drużyny w sprawie meczu z Rosją, żeby wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie i jak najszybciej przedstawić je prezesowi PZPN „- napisał na Twitterze.

Mecz barażowy Polska – Rosja miałby się odbyć 24 marca. Przeciwny jego rozegraniu jest minister sportu Kamil Bortniczuk. W rozmowie z radiem RMF FM powiedział, że nie wyobraża sobie „tych wieczornych meczyków, gdy giną ludzie”. A już udział w tym współzawodnictwie reprezentacji Rosji to byłoby jak legitymizowanie tego, co robią na Ukrainie.

Źródło: Sportowefakty.wp.pl
Podziel się: