Polska reprezentacja nie zagra w Moskwie

Polacy nie zagrają w barażach o awans do mistrzostw świata w Katarze. Mecz miał się odbyć 24 marca w Rosji, PZPN zadecydował jednak, że Polacy do Rosji nie pojadą. I nie jest jedyną federacją, która podjęła taką decyzję.

Do Rosji nie wybierają się także Szwedzi i Czesi – ich federacje również zapowiedziały, że nie zamierzają grać w Rosji o awans do tegorocznych mistrzostwa świata w Katarze. Zwycięzca meczu Rosja – Polska zagrałby ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy o ten awans.

Jeszcze wczoraj przed południem Cezary Kulesza, prezes PZPN, mówił, że nie ma żadnych nowych wytycznych od FIFA w sprawie wyjazdu do Rosji, choć przyznał, że trudno sobie wyobrazić rozegranie meczu w Rosji w tej sytuacji. Ale po godzinie 16.00 PZPN oraz federacje Szwecji i Czech wydały oświadczenie, zgodnie z którym żadna z drużyn nie pojedzie do Rosji. Sytuacja, jaka tam obecnie panuje, zwłaszcza militarna, budzi poważne wątpliwości co do zapewnienia bezpieczeństwa tak drużynom, jak i delegacjom.

W związku z tym wszystkie federacje oczekują teraz od FIFA i UEFA podania alternatywnych miejsc rozegrania spotkań barażowych.

Źródło: Fakt
Podziel się: