Więcej

  Czy Paweł Kukiz pójdzie do wyborów z PiS?

  To gorący temat ostatnio w polskiej polityce – i właśnie Jarosław Kaczyński rozwiał wątpliwości w tej kwestii, potwierdzając start Pawła Kukiza z list list Zjednoczonej Prawicy.

  Jak informuje Wirtualna Polska, prezes PiS zapytany o to w wywiadzie dla “Gazety Polskiej” powiedział, że są takie ustalenia, ale mimo że jest już wstępne porozumienie, to ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły i ustalenia konkretów dopiero będą miały miejsce.

  Jarosław Kaczyński zwrócił też uwagę, że choć Kukiz jest politykiem, to jest też artystą, a świat sztuki lubi czasami zaskakiwać – choć on sam na współpracę z Kukizem na razie nie narzeka. Nieco innego zdania są politycy z jego partii. Jak podaje Super Express, Bartosz Kownacki z PiS uważa, że nie wiadomo, czego się spodziewać po Kukizie i że więcej będzie z nim kłopotu niż pożytku.

  Przypomnijmy, że Paweł Kukiz i jego partia, zgodnie z zawartym w ubiegłym roku porozumieniem, mają wspierać ustawy PiS i wspólnie głosować w Sejmie – a w zamian PiS zobowiązała się do poparcia kluczowych projektów Kukiz’15. Sam Kukiz już kilkakrotnie powiedział, że nie wyklucza startu w kolejnych wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości.

  WiadomościCzy Paweł Kukiz pójdzie do wyborów z PiS?