Więcej

  Barbara Kurdej-Szatan o migrantach. Zacytowała Marię Konopnicką

  Popularna aktorka, choć zamilkła na kilkanaście dni po burzy, która wybuchła po nazwaniu przez nią strażników granicznych “mordercami”, znów zabrała głos w sprawie wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Tym razem przywołała Marię Konopnicką.

  Na jej profilu na Instagramie pojawił się wpis ponownie odnoszący się do migrantów. Tym razem Barbara Kurdej-Szatan nie wyraża swojej opinii na temat straży granicznej, ale opublikowała słowa Marii Konopnickiej. Niewiele osób wie, że wybitną polską pisarkę żywo interesowały losy Polaków migrujących w tamtym czasie do Ameryki Południowej. Opisywała ich historie w listach, poświęciła im też poemat epicki “Pan Balcer w Brazylii”.

  I właśnie fragment jednego z listów Marii Konopnickiej o polskich migrantach w Brazylii Barbara Kurdej-Szatan przytacza w swoim wpisie: “Nikt ich pod dach przyjąć nie chciał. 21 dni szli o głodzie po lasach, kradnąc jarzyny, a nocując w błocie, po rowach, bo były deszcze”.

  Aktorka zakończyła swój wpis przypomnieniem, że Maria Konopnicka przez ponad 20 lat była związana emocjonalnie z Marią Dulębianką, malarką i pisarką.

  Źródło: O2.pl

  WiadomościBarbara Kurdej-Szatan o migrantach. Zacytowała Marię Konopnicką