Zwłoki znalezione przy granicy z Białorusią. Nie udało się określić jednoznacznie przyczyny śmierci

granica, Podlasie fot. policja

Podlaska policja poinformowała o znalezieniu na granicy ciała około 20-letniego Syryjczyka. Zwłoki znajdowały się w lasach niedaleko Wólki Terechowskiej. Nie udało się jednoznacznie określić przyczyny śmierci młodego mężczyzny.

Ciało znalazł pracownik zakładu usług leśnych, a paszport, który miał zmarły, pozwolił na określenie jego tożsamości. Zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej i sekcja zwłok wyjaśni przyczyny śmierci mężczyzny.

To kolejne ciało znalezione przy granicy z Białorusią – kilka dni wcześniej w lasach koło Gib znaleziono zwłoki 16-letniego Irakijczyka, który zmarł z wychłodzenia około 10 km od granicy z Litwą. Dwoje innych uchodźców, którzy zostali znalezieni niedaleko tego miejsca, na bagnach, zostali uratowani przez strażników granicznych i trafili do szpitala.

Także w rejonie Wólki Terechowskiej w sobotę nad ranem doszło do kolejnej próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez grupę około stu osób. Migranci próbowali sforsować ogrodzenie, ale na widok nadjeżdżających kilkudziesięciu policjantów uciekli.

Źródło: Onet

Podziel się: