Złodzieje samochodu zatrzymani przez policję

Policjanci z Tłuszczu w województwie mazowieckim zatrzymali cztery osoby w wieku od 17 do 30 lat w związku z podejrzeniem kradzieży samochodu marki Suzuki Vitara o wartości ok. 10 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara do lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki Suzuki Vitara. Do zdarzenia doszło przed sklepem w miejscowości Postoliska. Właściciel zatrzymał się, aby dokonać zakupów, a kiedy wyszedł ze sklepu, pojazdu już nie było. Został skradziony wraz z dokumentami i kluczykami.

Sprawą zajęli się policjanci z miejscowej jednostki. Dzięki zapisowi z monitoringu zamontowanego przed sklepem udało się ustalić, że podejrzani poruszali się Oplem Vectrą. Zapis z kamer pozwolił również na ustalenie numeru rejestracyjnego pojazdu. Kilka godzin później w miejscowości Zawiszyn funkcjonariusze namierzyli poszukiwanego opla. Samochodem podróżowała 17-latka i jej 23-letni kolega. Oboje zostali i przewiezieni na komisariat. W tym samym czasie na terenie miejscowości Łochów policjanci zatrzymali 26-latka i 30-latka podejrzanych i współudział w przestępstwie.

Funkcjonariuszom udało się również odnaleźć skradzione suzuki. Pojazd był ukryty na terenie jednego z pobliskich kompleksów leśnych. Po wykonaniu wszelkich czynności, został przekazany właścicielowi.

Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli kradzieży pojazdu o wartości 10 tys. zł. oraz posługiwania się dokumentem innej osoby. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Źródło: .pl

#BejmyNEWSZłodzieje samochodu zatrzymani przez policję