Złodzieje katalizatorów w rękach policji

Policjanci z Siemiatycz w województwie podlaskim zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 41 lat. są podejrzani o katalizatorów z samochodów, do których dochodziło w jednym z warsztatów na terenie miasta.

Do Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach zgłosiła się , która zgłosiła katalizatora z samochodu osobowego. Funkcjonariusze wszczęli . Z ustaleń wynikało, że do przestępstwa doszło na terenie jednego z zakładów mechanicznych na terenie miasta.

Dzień po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zatrzymali 40-letniego pracownika firmy, który jest o kradzież katalizatorów. Zatrzymano również 41-letniego właściciela zakładu, który posiadał wiedzę o popełnianych przestępstwach.

W toku śledztwa policjanci ustalili, że  do kradzieży katalizatorów dochodziło od stycznia br. Mężczyzna kradł elementy katalizatorów w pojazdach pozostawionych do naprawy przez klientów warsztatu.

Do tej poru udało się odnaleźć cztery osoby poszkodowane. Właściciele samochodów oszacowali na łączną kwotę ponad 11 tys. zł.

40-latek usłyszał już cztery kradzieży z włamaniem, jedno z przestępstw zostało popełnione w warunkach recydywy. na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

41-letni właściciel warsztatu usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Jak mówią funkcjonariusze sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że poszkodowanych będzie więcej.

Źródło: policja.pl

#BejmyNEWSZłodzieje katalizatorów w rękach policji