Zderzyły się dwie ciężarówki. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 74 w województwie łódzkim. W miejscowości Krasowa zderzyły się dwie ciężarówki. Siła uderzenia była na tyle duża, że jedna z nich przewróciła się na bok. Na skutek odniesionych obrażeń jedna osoba poniosła na miejscu.

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej nr 74 pomiędzy Bełchatowem a Wieluniem w województwie łódzkim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 43-letni pojazdu ciężarowego marki Scania zamierzał skręcić w lewo, co sygnalizował kierunkowskazem. Jadący za nim ciężarowy z cysterną marki mercedes nie zauważył chęci wykonania manewru skrętu i wjechał w tył Scanii.

– Siła zderzenia była tak duża, że cysterna przewróciła się na bok i wbiła w ogrodzenie przydrożnej posesji – przekazała sierż. sztab. Marta Płomińska z policji w Bełchatowie.

W wyniku wypadku 62-letni kierowca pojazdu ciężarowego marki mercedes doznał rozległych obrażeń. Pomimo szybko udzielonej pomocy i reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

Drugi z kierowców nie doznał żadnych obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek był trzeźwy.

pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana, potem ruch odbywał się wahadłowo.

Źródło: wp.pl

#BejmyNEWSZderzyły się dwie ciężarówki. Jedna osoba nie żyje