Zapatrzył się na kobietę i wjechał do rowu. Miał ponad 2 promile

63-letni samochodu osobowego wjechał do rowu. Policjantom tłumaczył, że zapatrzył się na stojącą nieopodal drogi kobietę i stracił panowanie nad kierownicą. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi pomiędzy Pułankowicami a śnikiem w województwie lubelskim. Świadek zdarzenia poinformował służby o samochodu osobowego, który prawdopodobnie prowadził pojazd pod wpływem alkoholu i wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce wysłano patrol policji.

63-letni kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że podczas wykonywania manewru cofania jego uwagę przykuła stojące nieopodal drogi . To sprawiło, ze mężczyzna rozproszył swoją uwagę i niechcący wjechał do rowu.

Policjanci nie tylko wyczuli od 63-latka woń alkoholu, ale również dostrzegli wyraźny problem z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie mężczyzny.

Funkcjonariusze wszczęli , które ma ustalić, czy 63-latek prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jeśli podejrzenia śledczych potwierdzą się, mężczyźnie będzie groziła , ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat dwóch. będzie również musiał wpłacić nawiązkę na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości minimum tys. zł. Zostanie także objęty zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: krasnik24.pl

#BejmyNEWSZapatrzył się na kobietę i wjechał do rowu. Miał ponad 2 promile