Zamordował byłą partnerkę. Zdradził go pies

W miejskim parku w miejscowości w województwie śląskim znaleziono martwą kobietę. Na ciele ujawniono rany kłute zadane nożem. Przy zwłokach czuwał pies, który zachowywał się w sposób agresywny i nie dopuszczał nikogo do ciała. W sprawie policja zatrzymała 67-letniego mężczyznę.

W piątek, 11 grudnia ok. godziny 22:00 mieszkaniec Rydułtów znalazł w parku przy ul. Obywatelskiej , która nie dawała żadnych oznak życia. Przy ciele ofiary czuwał pies, który przy próbie zbliżenia się do ciała, zachowywał się agresywnie. Mężczyzna zawiadomił ę.

Ze wstępnych oględzin wynikało, że 49-latka nie żyje, a na jej ciele ujawniono rany kłute zadane nożem. Jak poinformował Patryk Błasik, rzecznik policji w Wodzisławiu Śląskim, wykrwawiła się na śmierć.

Funkcjonariusze ustalili, że pies należał do ofiary, a jego agresywne zachowanie wynikało z faktu, że był świadkiem zabójstwa i bronił swojej opiekunki.

świadków zdarzenia nie przyniosły żadnych rezultatów. Policja wyznaczyła krąg osób podejrzanych o dokonanie zbrodni i rozpoczęła dalsze czynności, mające na celu ustalenie sprawcy przestępstwa.

Jedną z osób podejrzanych był były partner kobiety, z którym ofiara zakończyła znajomość dwa lata wcześniej. 67-letni mężczyzna nie mógł pogodzić się z rozstaniem; często próbował kontaktować się z 49-latką.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami okazało się, że w chwili zabójstwa mężczyzna przebywał w domu sam. Twierdził, że nie kontaktował się z ofiarą. Jego alibi było mało wiarygodne. Policjanci poprosili mężczyznę, aby podwinął nogawki od spodni. Celem było znalezienie śladów po pogryzieniu przez psa, który czuwał przy zwłokach 47-latki.

– Zobaczyli ślady pogryzienia i wtedy on pękł. Przyznał się do morderstwa – powiedział Patryk Błasik.

67-letni mężczyzna przyznał się do zabójstwa byłej partnerki. Opowiedział, że dokładnie zaplanował zbrodnię. Wiedząc, o której godzinie i dokąd ofiara wychodziła na spacer z psem, zaczaił się na kobietę w parku. ł ją i zadał nożem.

67-został zatrzymany. W poniedziałek usłyszał zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSZamordował byłą partnerkę. Zdradził go pies