Zakaz lotów przedłużony do końca roku

Rady Ministrów w sprawie ów międzynarodowych przedłuża cywilnych do ńca roku. Z zakazu wyłączone są między innymi państwa Unii Europejskiej i strefy Schengen.

7 grudnia przyjęła rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Z zakazu wyłączone mają być m.in. państwa , strefy Schengen oraz lotniska w stanach Illinois i Nowy Jork w .

Do końca dnia 8 grudnia obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, zgodnie z którym zakazem lotów objęte są lotniska położone na terytorium: Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Jordanii, Armenii, Kosowa, Macedonii Północnej, Serbii i USA (z wyjątkiem lotnisk położonych na terenie stanów Illinois i Nowy Jork).

”Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie” – czytamy w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w BIP RM.

Zakaz lotów nie dotyczy tych państw, które notyfikowały w Polsce rozwiązania dające gwarancję, że na pokład samolotu lecącego do Polski zostaną wpuszczeni wyłącznie pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego na obecność koronawirusa. Listę tych państw przygotowuje minister do spraw zagranicznych.

Lista zakazu lotów nie dotyczy lotnisk położonych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w Strefie Schengen.

Zakaz nie obejmuje również lotów realizowanych na zlecenie bądź za zgodą prezesa Rady Ministrów oraz na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: rmf24.pl

#BejmyNEWSZakaz lotów przedłużony do końca roku