Zabójstwo 9-miesięcznego Szymona. Rodzice usłyszeli zarzuty

46-letni mężczyzna usłyszał zarzut 9-miesięcznego syna. Mężczyzna w celu uciszenia dziecka uderzał go ręką i narzędziem. Matka jest podejrzana o psychiczne i fizyczne nad dzieckiem.

W niedzielę, 6 grudnia do jednego z mieszkań przy ul. Batorego w Legnicy wezwano zespół ratownictwa medycznego. Przybyli na miejsce stwierdzili 9-miesięcznego chłopca. miało wyraźne obrażenia głowy, co sprawiło, że o zdarzeniu natychmiast powiadomiono ę i prokuratora.

Do mieszkania przyjechał również biegły z zakresu medycyny sądowej, który dokonał oględzin zwłok i potwierdził, że na główce chłopczyka znajdują się obrażenia czaszkowo-mózgowe. Policja wraz z prokuraturą wszczęli postępowanie w sprawie zabójstwa dziecka.

Na miejscu zatrzymano ojca dziecka. 46-latek nie był trzeźwy. Badanie wykazało obecność 1, promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Następnego dnia została zatrzymana matka chłopca, która  jest dobrze znana policji oraz pracownikom opieki społecznej. Jest osobą uzależnioną od alkoholu; ma również siedmioro innych , ale wcześniej została pozbawiona władzy rodzicielskiej.

9-miesięczny Szymon był jej pierwszym dzieckiem z 46-letnim partnerem. Sąd Rejonowy w Legnicy z urzędu prowadził postępowanie w sprawie ograniczenia władzy rodzicielskiej.

– W październiku sąd ograniczył we władzy rodzicielskiej matkę w ten sposób, że ustanowił nadzór kuratora, a ojca ograniczył do ogólnego wglądu w wychowanie dzieci – przekazała Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W poniedziałek do prokuratury został doprowadzony ojciec 9-miesięcznego chłopca, który usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jak ustalili śledczy mężczyzna w celu uciszenia płaczącego dziecka uderzał go ręką oraz narzędziem. potwierdziła, że bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca był cios zadany w główkę. Dziecko miało również widoczne ślady wcześniejszych pobić.

W toku śledztwa okazało się, że 46-latek działał w warunkach recydywy. W przeszłości mężczyzna był karany za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym. Został wówczas skazany na 12 lat więzienia.

Za 9-miesięcznego syna grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Matka chłopca usłyszała  zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad synem, a także narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSZabójstwo 9-miesięcznego Szymona. Rodzice usłyszeli zarzuty