Zabił 9-letniego brata. Sąd umorzył postępowanie

Z ustaleń śledczych wynika, że zabójcą 9-letniego Adasia z Turku był jego starszy . Mimo to Maciej J. nie odpowie za . Sąd na wniosek prokuratury umorzył postępowanie wobec 19-latka.

Do tragedii doszło 31 grudnia 2019 roku w Turku. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Przybyły na miejsce patrol odnalazł 9-latka. Na ciele chłopca widoczne były rany kłute. Przybyły na miejsce biegły stwierdził, że zmarło śmiercią nagłą i gwałtowną w wyniku zadanych obrażeń.

W mieszkaniu, w którym doszło do tragedii przebywał tylko 19-letni brat . Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Badania nie potwierdziły również obecności środków odurzających czy psychotropowych w organizmie Macieja J. Mężczyzna został a w styczniu usłyszał .

Maciej J. został poddany badaniom; biegli psycholodzy i psychiatrzy orzekli, że w chwili popełnienia przestępstwa mężczyzna był całkowicie niepoczytalny. 11 września złożyła do Sądu Okręgowego w Koninie wniosek o postępowania.

Sąd w całości przychylił się do wniosku prokuratury. W kwestii Macieja J. orzeczono środek zapobiegawczy w postaci umieszczenia 19-latka w zamkniętej placówce leczniczej.

– Po określonym przez sąd czasie J. będzie badany przez specjalistów, którzy będą wydawać opinie dotyczące jego stanu zdrowia – tłumaczyła Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSZabił 9-letniego brata. Sąd umorzył postępowanie