Z nieba spadł nietypowy przedmiot. Długi na kilkanaście metrów!

fot. Sławek Wąchała (tenpoznan.pl)

Na niezwykłe znalezisko natknęli się pracownicy firmy budowlanej, tuż obok remontowanej przez nich drogi wojewódzkiej numer 604. Sprawą zajmuje się policja i żandarmeria wojskowa.

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Muszaki niedaleko Nidzicy w województwie warmińsko-mazurskim. Jak informuje TVN24, pracownicy remontowanej właśnie drogi wojewódzkiej nr 604 w czasie pracy, około godziny 10.00, zauważyli dziwny przedmiot leżący niedaleko drogi. Był długi na kilkanaście metrów i wyglądał na tyle nietypowo, że zdecydowali się zawiadomić o znalezisku policję.

Policjanci zidentyfikowali dziwny przedmiot. Okazał się on kilkunastometrowym wężem z koszem, służącym do tankowania wojskowych samolotów lub śmigłowców w powietrzu, jak wyjaśniła TVN24 st. sierż. Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

Ponieważ zdaniem policjantów znaleziony wąż był sprzętem wojskowym, powiadomili o znalezisku żandarmerię wojskową. Ta z kolei ustaliła, że element pochodzi z amerykańskiego samolotu, ale postępowanie w tej sprawie jeszcze trwa. Bardzo prawdopodobne, że „zgubił” go jeden z samolotów NATO patrolujących przestrzeń powietrzną nad Polską. Obecnie takich lotów jest znacznie więcej ze względu na wojnę na Ukrainie.

Podziel się: