Więcej

  Wyż Normen w Polsce. Ostrzeżenie przed upałami dla prawie całego kraju!

  Gorące masy powietrza sprawią, że w niewielu miejscach w Polsce do końca tego tygodnia temperatury nie będą sięgać 35 stopni Celsjusza. IMiGW wydał ostrzeżenie drugiego i pierwszego stopnia przed upałami dla większości regionów Polski aż do 7 sierpnia.

  Wyż Normen sprawił, że w całym kraju od 3 do 7 sierpnia będzie dużo słońca, z wyjątkiem południowego wschodu, gdzie mogą się pojawić przelotne opady. Temperatura wyniesie od 24-25 stopni Celsjusza na południu i Suwalszczyźnie oraz 26-28 stopni na wschodzie. Cieplej będzie w centrum – 30-32 stopnie – a najcieplej na zachodzie Polski, gdzie temperatury mogą sięgnąć 34 stopni!

  Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny, ale z przewagą kierunków południowych, a na zachodzie i północnym zachodzie może nieść uczucie nieprzyjemnego gorąca.

  IMiGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed upałem dla zachodniej i środkowej Polski, które obowiązuje od 3 sierpnia, od godziny 13.00, do 5 sierpnia, do godziny 18.00.
  “Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, w czwartek lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C” – informuje IMiGW.

  Ekstremalnych upałów nie będzie jedynie w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim i części małopolskiego. Podobna pogoda ma być także 4 sierpnia.

  Natomiast w piątek 5 sierpnia upał zelżeje na Pomorzu Zachodnim – tam będzie obowiązywać ostrzeżenie pierwszego stopnia. Taki sam stopień ostrzeżenia będzie obowiązywał dla Warmii i Mazur. Drugi stopień natomiast zostanie wprowadzony na Lubelszczyźnie. W sobotę 6 sierpnia w Małopolsce będzie obowiązywał pierwszy stopień, a na Lubelszczyźnie drugi. W pozostałej części kraju mają już być przyjemne, letnie temperatury nie przekraczające 26 stopni Celsjusza.

  WiadomościWyż Normen w Polsce. Ostrzeżenie przed upałami dla prawie całego kraju!