Wystrzałowa impreza w Katowicach. Na miejscu interweniowała policja

Miłoś materiałów pirotechnicznych zorganizował imprezę na jednej z posesji w Katowicach. Zaniepokojeni odgłosem wystrzałów sąsiedzi zaalarmowali ę. Na miejscu zjawili się również .

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Piotrowice. Na jednej z posesji postawiono namiot, w którym odbywała się głośna . Sąsiedzi słysząc huk wystrzałów zawiadomili służby.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali w namiocie czterech mężczyzn. W toku czynności okazało się, że 35-letni właściciel posesji jest miłośnikiem materiałów pirotechnicznych. Mocno zakrapianą imprezę postanowił urozmaicić poprzez odpalenie trzech ładunków.

Na miejscu policjanci znaleźli znacznie więcej niebezpiecznych materiałów i postanowili wezwać ów zajmujących się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym oraz funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy zabezpieczyli materiały o różnej masie i wielkości.

Podczas dalszego przeszukania posesji znaleziono i zabezpieczono nabój do broni palnej, konsolę do zdalnego odpalania ładunków pirotechnicznych, paralizator oraz lont pirotechniczny.

W trakcie rozmowy z 35-latkiem policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Został i przewieziony do izby wytrzeźwień.

Po wytrzeźwieniu został przesłuchany.

prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSWystrzałowa impreza w Katowicach. Na miejscu interweniowała policja