Wypadek na Opolszczyźnie. Dwie osoby zginęły, pięć zostało rannych

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Gwoździce w województwie opolskim. Na skutek poniesionych obrażeń zginęły dwie osoby, a pięć trafiło do szpitala. Sprawę bada .

Zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 45 wpłynęło do służb w niedzielę, 27 grudnia ok. godziny 19:30. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, w tym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz ę.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w miejscowości Gwoździce na Opolszczyźnie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki mercedes z pojazdem marki volkswagen. Łącznie w obu pojazdach podróżowało siedem osób.

Na skutek doznanych obrażeń na miejscu zginął 22-letni mercedesa i jego 20-letnia pasażerka. Drugi z ów mercedesa oraz podróżujący samochodem marki volkswagen zostali i trafili do szpitala. Wśród poszkodowanych są dwie dziewczynki w wieku 12 i 16 lat.

Na tę chwilę nie są znane przyczyny wypadku. Wiadomo jedynie, że do zderzenia dwóch pojazdów doszło na prostym odcinku drogi.

– Dokładny przebieg zdarzenia będzie wyjaśniać pod nadzorem prokuratora – poinformowała Ewelina Karpińska z policji w Krapkowicach.

Droga w miejscu wypadku była przez wiele godzin zablokowana.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSWypadek na Opolszczyźnie. Dwie osoby zginęły, pięć zostało rannych