Więcej

  Wybuch w Moskwie. Zginęła Daria Dugina, córka ideologa Putina. Czy to był zamach?

  W miejscowości Bolszyje Wiaziomy pod Moskwą wyleciał w powietrze samochód, którym jechała Daria Dugina, córka Aleksandra Dugina, nazywanego “ideologiem Putina”. Rosjanie uważają, że to był zamach – Komitet Śledczy Regionu Moskiewskiego wszczął śledztwo w sprawie zabójstwa córki.

  O wybuchu i rozpoczęciu śledztwa w tej sprawie ze względu na podejrzenie zamachu poinformował Onet, powołując się na portal Nexta. Nie jest jeszcze jasne, czy przypadkiem ofiarą zamachu nie miał być sam Aleksandr Dugin. Jak informują rosyjskie media, miał jechać samochodem z córką, ale w ostatniej chwili zrezygnował. Jednak mogło też chodzić o jego córkę – była publicystką polityczną Międzynarodowego Ruchu Eurazjatyckiego założonego przez jej ojca i w pełni popierała jego poglądy, czemu niejednokrotnie dawała wyraz publicznie.

  https://twitter.com/nexta_tv/status/1561110952619245568

  Dugina popierała inwazję na Ukrainę twierdząc, że to Ukraina ją rozpoczęła sześć lat temu na Donbasie, a Rosja tylko to teraz kończy. Tak samo jak ojciec została objęta sankcjami przez kraje Zachodu, które oskarżyły ją o szerzenie propagandy i fałszywych informacji na temat rosyjskiej agresji. W wywiadach w rządowych mediach podkreślała, że jest dumna z objęcia jej sankcjami. I jej poglądów nie zmieniło oglądanie skutków wojny z bliska, na własne oczy: kilka tygodni temu wybrała się do Mariupola, żeby sobie zrobić selfie w zakładach Azowstal…

  Do wypadku doszło w nocy z 20 na 21 sierpnia. Komitet Śledczy Regionu Moskiewskiego poinformował, że nieznani sprawcy wysadzili w powietrze samochód Duginy.

  Kim jest Aleksandr Dugin? Choć bardzo znany w Rosji, a jego popularność stale rośnie, na świecie stał się znany dopiero wtedy, gdy cytatami z jego prac zaczęli się wspierać prezydent Władimir Putin i jego rzecznik Dmitrij Pieskow. Według ideologii eurazjatyzmu, którą głosi Dugin, Rosja powinna połączyć byłe republiki radzieckie i państwa socjalistyczne w jedno państwo pod zarządem Rosji oczywiście, które powinno się rozciągać od Pacyfiku aż po Atlantyk.

  Tylko w ten sposób, twierdzi Dugin, można dać odpór cywilizacji Zachodu, a zwłaszcza jej liberalizmowi z paradami gejów, które są dla niego synonimem zepsucia i upadku cywilizacji zachodniej. A Rosja, jak uważa, powinna być przeciwwagą dla zachodniego stylu życia, który degeneruje. To jest misja Rosji. Dzięki zacofaniu Rosjanie nie zmieniają się w tych zdegenerowanych Europejczyków, więc to zacofanie, przywiązanie do tradycyjnych rosyjskich wartości, powinno być utrzymywane jak najdłużej. Cywilizacja zachodnia, jak uważa, to śmierć, a rewolucja październikowa była po to, by powstrzymać wejście Rosji i Rosjan we współczesność, bo wtedy zdegenerowaliby się tak jak Europejczycy…

  Parady gejowskie powinny się kończyć na Brześciu, a Polska, która według niego nie jest żadnym prawdziwym państwem, tylko tworem finansowanym przez USA, powinna pełnić rolę kordonu sanitarnego. Natomiast obywateli tych krajów, które nie chcą dołączyć do wielkiej misji Rosji, powinno się pozabijać – jak Ukraińców, co wielokrotnie podkreślał. Dugin darzy Ukrainę szczególną nienawiścią za sprzeciwianie się powrotowi do Rosji i chęć posiadania własnego, niezależnego państwa, bo jest zdania, że Ukraińcy to nie jest żaden naród. Od początku gorąco popierał aneksję Krymu i ruchy separatystyczne na Donbasie.

  Specjaliści w jego filozofii, którą propaguje w wydanych książkach doszukują się elementów totalitaryzmu, komunizmu i faszyzmu z dodatkiem konserwatyzmu w najgorszym sekciarskim wydaniu. Jest głównym ideologiem wojny prowadzonej przez Rosję na Ukrainie, która ma rozpocząć wdrażanie w życie jego idei w całej Europie. Pod władzą Rosji, oczywiście.

  WiadomościWybuch w Moskwie. Zginęła Daria Dugina, córka ideologa Putina. Czy to był...