Wybuch butli z gazem. Dwie osoby zostały ranne

Dwóch mężczyzn zostało poszkodowanych w wyniku wybuchu butli z gazem w jednym z warsztatów samochodowych w Lublinie. Obaj poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Łęcznej.

Zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w warsztacie samochodowym przy ul. Bursaki wpłynęło do służb w środę o godzinie 10:10. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, w tym specjalistyczną grupę chemiczną oraz ę i zespół ratownictwa medycznego.

Jak ustalili śledczy, w warsztacie samochodowym zajmującym się montażem instalacji gazowych sprawdzano jeden z pojazdów. Podczas prowadzonych prac doszło do wybuchu butli.

Jak przekazał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, siła eksplozji była na tyle duża, że w warsztacie pękły szyby. Na szczęście, sama konstrukcja budynku pozostała nienaruszona.

W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali dwaj pracownicy zakładu w wieku ok. 20 i 45 lat. Z rozległymi oparzeniami zostali przetransportowani do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

Śledczy będą wyjaśniali wszelkie okoliczności zdarzenia.

Źródło: dziennikwschodni.pl

#BejmyNEWSWybuch butli z gazem. Dwie osoby zostały ranne