Wojna na Ukrainie. Zginął polski ochotnik!

czołg, wojna na Ukrainie fot. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Polak, który walczył na Donbasie w Międzynarodowym Legionie Obrony Ukrainy, zginął trafiony odłamkami pocisków podczas ostrzału artyleryjskiego. Nie udało się go uratować.

Informację o śmieci Polaka podał Marcin Wyrwał, dziennikarz Onetu, który jest na Ukrainie. Według jego informacji ochotnik walczył na froncie donbaskim, gdzie sytuacja obecnie jest tak ciężka, a rosyjski ostrzał tak intensywny, że walczący nawet po kilka dni z rzędu nie są w stanie wyjść z okopów.

Polak był członkiem Międzynarodowego Legionu Obrony Ukrainy, który został powołany 27 lutego przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Legion działa w strukturach ukraińskiej armii, a konkretnie sił obrony terytorialnej, jest więc finansowany przez Ukrainę. Liczy obecnie około 20 tysięcy wolontariuszy z 55 państw z całej Europy, Kanady i USA. Największa grupa ochotników pochodzi z USA i Wielkiej Brytanii, ale kolejna, jeśli chodzi o liczebność, jest Polska. Rzecznik Międzynarodowego Legionu Obrony Ukrainy, Damien Magrou, jest Francuzem.

Podziel się: