Wojna na Ukrainie. Sukcesy Ukraińców w walkach na południu

39 żołnierzy rosyjskich zabitych i co najmniej 11 sztuk sprzętu bojowego zniszczonych. To dokonania oddziałów ukraińskich w ciągu ostatnich 24 godzin.

Jak podała agencja informacyjna Ukrinform opierając się na meldunku Dowództwa Operacyjnego “Południe”, , nie odnosząc sukcesów na lądzie, zintensyfikowało ataki z powietrza.
“W odpowiedzi nasz Mi-8 uderzył w koncentrację wroga w obwodzie chersońskim, a Su-27 – w i magazyn sprzętu wroga w obwodzie mikołajowskim” – informuje DO “Południe”. – “W czasie rozpoznania trasy natarcia na okupowany region Chersonia nasza grupa rozpoznawcza zniszczyła grupę rosyjskich spadochroniarzy, przejmując ich i środki komunikacji”.

W ciągu jednego dnia Ukraińcy więc unieszkodliwili 39 wrogów i zniszczyli co najmniej 11 jednostek sprzętu, w tym T-62, cztery wozy opancerzone, trzy ciężarówki, dwie haubice Msta-B, a także polowy skład amunicji.

Sukcesy Ukraińców potwierdzają też sami Rosjanie w rozmowach przechwyconych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.
“Kontratak ukraińskich obrońców w kierunku Nikołajew- urządza prawdziwe piekło okupantom” – napisało , komentując rozmowę rosyjskiego żołnierza, który skarży się, że wypadł mu ten przydział.

Od początku inwazji na Ukrainę rosyjskie straciło już około 32 150 żołnierzy, a także 1430 czołgów, 3484 pojazdów opancerzonych, 212 ów, 178 helikopterów, 582 drony, 715 systemów artyleryjskich i wiele innego sprzętu.

#BejmyNEWSWojna na Ukrainie. Sukcesy Ukraińców w walkach na południu