Więcej

  Wojna na Ukrainie. Sukcesy Ukraińców w walkach na południu

  39 żołnierzy rosyjskich zabitych i co najmniej 11 sztuk sprzętu bojowego zniszczonych. To dokonania oddziałów ukraińskich w ciągu ostatnich 24 godzin.

  Jak podała agencja informacyjna Ukrinform opierając się na meldunku Dowództwa Operacyjnego “Południe”, Rosjanie, nie odnosząc sukcesów na lądzie, zintensyfikowało ataki z powietrza.
  “W odpowiedzi nasz Mi-8 uderzył w koncentrację wroga w obwodzie chersońskim, a Su-27 – w skład amunicji i magazyn sprzętu wroga w obwodzie mikołajowskim” – informuje DO “Południe”. – “W czasie rozpoznania trasy natarcia na okupowany region Chersonia nasza grupa rozpoznawcza zniszczyła grupę rosyjskich spadochroniarzy, przejmując ich broń i środki komunikacji”.

  W ciągu jednego dnia Ukraińcy więc unieszkodliwili 39 wrogów i zniszczyli co najmniej 11 jednostek sprzętu, w tym czołg T-62, cztery wozy opancerzone, trzy ciężarówki, dwie haubice Msta-B, a także polowy skład amunicji.

  Sukcesy Ukraińców potwierdzają też sami Rosjanie w rozmowach przechwyconych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.
  “Kontratak ukraińskich obrońców w kierunku Nikołajew-Chersoń urządza prawdziwe piekło okupantom” – napisało SBU, komentując rozmowę rosyjskiego żołnierza, który skarży się, że wypadł mu ten przydział.

  Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 32 150 żołnierzy, a także 1430 czołgów, 3484 pojazdów opancerzonych, 212 samolotów, 178 helikopterów, 582 drony, 715 systemów artyleryjskich i wiele innego sprzętu.

  WiadomościWojna na Ukrainie. Sukcesy Ukraińców w walkach na południu