Wojna na Ukrainie. Rosyjskie centrum logistyczne zniszczone!

ukraińscy żołnierze fot. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

„Twierdza” Rosjan w obwodzie mikołajowskim, w którym mieściło się centrum logistyczne i obrona przeciwlotnicza, zostało doszczętnie zniszczone przez Ukraińców, jak poinformowało dowództwo operacyjne „Południe”.

To potężny cios dla rosyjskiej armii, której logistyka na Ukrainie nawet z działającym centrum pozostawiała wiele do życzenia. Teraz będzie jeszcze gorzej – jak informuje Onet, wyraźnie widać, że ukraińska armia konsekwentnie realizuje swój plan likwidacji pionu dowodzenia rosyjskiej armii, a także jej zaopatrzenia: magazynów z amunicją, konwojów ze sprzętem, uzbrojenia i artylerii.

Według raportu dowództwa operacyjnego „Południe” ukraińskie oddziały tylko 4 sierpnia zniszczyły trzy rosyjskie składy amunicji na południu Ukrainy, wywołały pożar w magazynie z bronią w Nowej Kachowce, zabiły 39 rosyjskich żołnierzy i zniszczyły cztery systemy rakietowe S-300, stację radarową i wiele innego sprzętu.

Rosjanie koncentrują swoje wysiłki na wschodzie Ukrainy, od kilku tygodni usiłując przejąć kontrolę nad tą częścią kraju. Trwa rosyjska ofensywa w kierunku Bachmutu i Awdijiwki w obwodzie donieckim, trwają walki wokół Kramatorska i ostrzał w kierunku Słowiańska, jak poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w komunikacie na swoim Facebooku.

https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/pfbid034XsJcgojwAMrRgx8Z5Tva6RcGq6w99UAQ9rS4KZxqmZFaFyxFW2Da9rs84hGK5Agl

Podziel się: