Wojna na Ukrainie. Rosji kończy się amunicja?

zestrzelony rosyjski śmigłowiec fot. Siły Zbrojne Ukrainy

Według ustaleń Christo Grozeva, dziennikarza śledczego z portalu Bellingcat, Rosjanie podczas wojny na Ukrainie wykorzystali już 70 proc. precyzyjnych rakiet przeznaczonych na tę wojnę. A to nie jedyny problem, jeśli chodzi o ten rodzaj broni.

Według wyliczeń Christo Grozeva Rosjanom zostało już tylko 30 proc. precyzyjnej broni, ale problemem jest także to, kto je będzie programował. Według danych portalu Bellingcat w Rosji zajmuje się tym nie więcej niż 30-40 osób, a są one teraz intensywnie namierzane przez Ukraińców. Potem jeszcze muszą być odpowiednio przygotowani ludzie do ich obsługi w terenie – a tych też brakuje.

„Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby w Rosji zabrakło nie tylko sprzętu, ale i ludzi do programowania” podsumował Grozev w rozmowie dla 24tv.ua.

Jak poinformował 25 kwietnia Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie tylko w ciągu ostatniej doby wojnie w Ukrainie stracili 13 czołgów, 3 systemy artyleryjskie, 17 pojazdów opancerzonych, 4 opancerzone wozy bojowe, 18 innych pojazdów, 4 cysterny i 3 bezzałogowe statki powietrzne Orlan-10.

Podziel się: