Więcej

  Wojna na Ukrainie. Rosjanie zrzucili bomby na czynne targowisko!

  “Z samego rana 15 czerwca na targu w Czornobaiwce doszło do wybuchu bomby na lokalnym rynku. Poinformował o tym poseł Serhij Chłań w mediach społecznościowych. Są zabici i ranni” – poinformował portal Hromadske.

  Rosjanie zrzucili bomby na czynny rynek, na którym było wielu kupujących i sprzedających. Zaatakowali rano, gdy na rynku jest najwięcej ludzi.

  Serhij Chłań nazwał wybuch aktem terrorystycznym w wykonaniu Rosji, którym okupanci chcą zastraszyć Ukraińców i odegrać się za ukraińskie sukcesy w atakach na rosyjskie oddziały artylerii. Nie podał, ilu jest zabitych i rannych.

  To kolejne wybuchy na Chersońszczyźnie. Mieszkańcy tego rejonu już wczoraj przez cały dzień powiadamiali o wielu wybuchach i ostrzałach, które miały miejsce. Bardzo trudna sytuacja jest w rejonie berisławskim i w kilku miejscowościach kachowskiego. Potwierdziła się także informacja o zaminowaniu rzeczki Ingulec, a także okolicznych pól i mostów.

  Okupanci nadal przejmują budynkie rządowe, zajęli główny gmach Uniwersytetu Chersońskiego. Prowadzą też rekrutację pracowników, zwłaszcza policjantów, jednak nie ma chętnych.

  WiadomościWojna na Ukrainie. Rosjanie zrzucili bomby na czynne targowisko!