Wojna na Ukrainie. Rosjanie uciekają z Krymu!

Siły ukraińskie przerwały pierwszą linię obrony wojsk rosyjskich w obwodzie chersońskim – poinformował portal hromadske, powołując się na Grupę Operacyjną “Kachowka”.

“109 pułk “DNP” porzucił swoje pozycje na Chersońszczyźnie, rosyjscy spadochroniarze, którzy byli wsparcie, uciekli z pola walki” – poinformowała Grupa Operacyjna wojsk Kachowka. Portal hromadske potwierdził tę informację jeszcze w trzech swoich źródłach w siłach zbrojnych na południu Ukrainy.

Informacja o podjęciu działań ofensywnych przez Ukrainy została opublikowana o godzinie 13.07. Jak poinformowała portal Natalia Humeniuk, rzeczniczka prasowa Sił Zbrojnych “Południe”, podjęła działania ofensywne w wielu kierunkach.

Sytuacja w obwodzie chersońskim dla Rosjan jest bardzo trudna: ostrzał systemami rakietowymi zniszczył prawie wszystkie duże mosty przez Dniepr: kolejowy Antoniwski, drogowy i most Nowokakowski. Wszystkie przeprawy drogowe na rzece Dniepr w obwodzie chersońskim, czyli mosty samochodowy i kolejowy pod Chersoniem oraz most w Nowej Kachowce, zostały zniszczone. W zasadzie mają do dyspozycji tylko przejścia dla pieszych, zostali także odcięci od dostaw broni i sprzętu z Krymu.

Ukraińcy zaatakowali także fabrykę maszyn w Berysławiu, gdzie wojska rosyjskie serwisowały swój sprzęt i magazynowały amunicję. Teraz szaleje tam wielki .
“Sytuacja w kierunku południowym pozostaje dość napięta, ale jest kontrolowana przez siły ukraińskie” – podsumowała Natalia Humeniuk. – “Okupanci pozostają na swoich ufortyfikowanych pozycjach. Nie atakują”.

#BejmyNEWSWojna na Ukrainie. Rosjanie uciekają z Krymu!