Więcej

  Wojna na Ukrainie. Przybywa rosyjskich wojsk na Białorusi

  Według danych wywiadu ukraińskiego na Białorusi daje się zauważyć zwiększony ruch rosyjskich oddziałów przy granicy z Ukrainą. Kolejny wojskowy samolot transportowy zauważono też na lotnisku w Homlu.

  Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy w białoruskich koszarach i na poligonach pojawiły się kolejne oddziały rosyjskie, zauważono też dodatkowy sprzęt, głównie obrony przeciwlotniczej, pociski dla systemu obrony powietrznej S-300/400. W stanie gotowości są także cztery rosyjskie statki z pociskami manewrującymi na pokładzie.

  W Homlu z kolei, jak poinformowała stacja Biełsat, wylądował w piątek ciężki wojskowy samolot transportowy Ił-76 Rosyjskich Sił Powietrznych. Samolot przyleciał z Pskowa.

  Ukraińska armia kontynuuje ataki na skupiska rosyjskich oddziałów, sprzętu wojskowego oraz magazyny zawierające broń i amunicję. Nadal trwają też ataki na centra dowodzenia. Według Ukraińców straty Rosjan są tak duże, że kolejni rosyjscy żołnierze odmawiają udziału w walkach. Dotąd na Ukrainie zginęło 41900 rosyjskich żołnierzy, zniszczono między innymi 1802 czołgi, 955 jednostek artyleryjskich oraz 4051 pojazdów opancerzonych.

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ponownie wystosował apel do swoich sojuszników prosząc o broń i podziękował tym, którzy tę broń przekazują.

  https://www.facebook.com/zelenskiy.official/posts/pfbid0389fMHia6rDdAEX2fDhVcL6YEhfjzYKh5PCnrkvkcdm5tG1yVd4NjTx7oadPQqcrMl

  WiadomościWojna na Ukrainie. Przybywa rosyjskich wojsk na Białorusi