Wojna na Ukrainie. Przybywa rosyjskich wojsk na Białorusi

rosyjski czołg fot. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Według danych wywiadu ukraińskiego na Białorusi daje się zauważyć zwiększony ruch rosyjskich oddziałów przy granicy z Ukrainą. Kolejny wojskowy samolot transportowy zauważono też na lotnisku w Homlu.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy w białoruskich koszarach i na poligonach pojawiły się kolejne oddziały rosyjskie, zauważono też dodatkowy sprzęt, głównie obrony przeciwlotniczej, pociski dla systemu obrony powietrznej S-300/400. W stanie gotowości są także cztery rosyjskie statki z pociskami manewrującymi na pokładzie.

W Homlu z kolei, jak poinformowała stacja Biełsat, wylądował w piątek ciężki wojskowy samolot transportowy Ił-76 Rosyjskich Sił Powietrznych. Samolot przyleciał z Pskowa.

https://twitter.com/Bielsat_pl/status/1555602056559443968

Ukraińska armia kontynuuje ataki na skupiska rosyjskich oddziałów, sprzętu wojskowego oraz magazyny zawierające broń i amunicję. Nadal trwają też ataki na centra dowodzenia. Według Ukraińców straty Rosjan są tak duże, że kolejni rosyjscy żołnierze odmawiają udziału w walkach. Dotąd na Ukrainie zginęło 41900 rosyjskich żołnierzy, zniszczono między innymi 1802 czołgi, 955 jednostek artyleryjskich oraz 4051 pojazdów opancerzonych.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ponownie wystosował apel do swoich sojuszników prosząc o broń i podziękował tym, którzy tę broń przekazują.

https://www.facebook.com/zelenskiy.official/posts/pfbid0389fMHia6rDdAEX2fDhVcL6YEhfjzYKh5PCnrkvkcdm5tG1yVd4NjTx7oadPQqcrMl

Podziel się: