Więcej

  Wojna na Ukrainie. Pogrzeb czteroletniej Lizy z Winnicy

  Biała trumienka i pluszaki. Tak została pochowana Liza, czteroletnia dziewczynka, która zginęła podczas rosyjskiego ataku rakietowego na ukraińskie miasto Winnica. Zginęły wówczas 24 osoby, w tym troje dzieci.

  Liza miała cztery lata, gdy zginęła. Media społecznościowe obiegł film z nią w roli głównej, gdy przed atakiem rakietowym Liza, która cierpiała na zespół Downa, szła ze swoją mamą Iryną do logopedy i dzielnie pchała wózek. Po ataku martwą dziewczynkę znaleziono obok wózka. Jej mama, ciężko ranna, jest w szpitalu i nadal walczy o życie. Wybuch urwał jej nogę. Jej stan psychiczny też nie jest najlepszy po śmierci córeczki.

   

  Liza została pochowana w niedzielę, 17 lipca. Malutka trumienka dziewczynki była pełna pluszaków i kwiatów. Sama Liza miała wianek na głowie i była ubrana w białą sukienkę. Ksiądz, który prowadził ceremonię, rozpłakał się podczas niej mówiąc, że “zło nie może zwyciężyć”, jak podał “Super Express”.

  14 lipca podczas ataku na Winnicę rosyjskimi rakietami Kalibr zginęły 24 osoby, w tym troje dzieci. Jednym z dzieci była Liza.

  WiadomościWojna na Ukrainie. Pogrzeb czteroletniej Lizy z Winnicy