Więcej

  Wojna na Ukrainie. Partyzanci wysadzili w powietrze pociąg pancerny

  Ukraiński ruch oporu 18 maja w okupowanym przez Rosjan Melitopolu wysadził w powietrze rosyjski pociąg pancerny przewożący żołnierzy i broń na ukraiński front, jak poinformowała “Ukraińska Prawda”.

  Świadkowie zdarzenia poinformowali o wybuchu i strzelaninie w rejonie zakładów przetwórstwa mięsnego. Fakt wysadzenia w powietrze pociągu potwierdził sztab obrony Kraju Zaporoskiego i mielitopolscy dziennikarze.

  Pociąg liczył 10 wagonów. Wybuch miał miejsce pod wagonem osobowym, którym jechali żołnierze mający zmienić oddziały okupujące Melitopol i okolice. Eksplozja uszkodziła dwa tory kolejowe. Pociąg pancerny został zatrzymany, zablokowane zostały również wagony z paliwem i smarem jadące za nim.

  Według doniesień zaporoskiej administracji w wybuchu zginęli rosyjscy oficerowie wysokich stopni. Jak twierdzi Ministerstwo Obrony Ukrainy melitopolscy partyzanci w ciągu trzech tygodni zabili prawie 70 rosyjskich żołnierzy.

  Na tyłach rosyjskiej armii okupującej terytorium Ukrainy działa sporo grup partyzantów, zajmujących się akcjami dywersyjnymi i sabotażami. Atak w Melitopolu był jednym z nich.

  WiadomościWojna na Ukrainie. Partyzanci wysadzili w powietrze pociąg pancerny