Więcej

  Wojna na Ukrainie. Most w pobliżu Chersonia uszkodzony!

  Antonowski most w pobliżu Chersonia, przez który Rosjanie przesyłali zaopatrzenie na front, został poważnie uszkodzony. “Most nie jest całkowicie zniszczony, ale przeprawa przez niego nie jest możliwa” – podaje ukraiński kanał 5.ua.

  Atak ukraińskiej armii na most miał miejsce w nocy. Według informacji Dmytro Butrija, pełniącego obowiązki wojskowego dowódcy obwodu chersońskiego, na którego powołuje się 5.ua, most nie jest zniszczony, ale ze względu na wyrządzone szkody nie ma możliwości przejechania nim.

   

  “Siły zbrojne zniszczyły trasy logistyczne i transportowe okupantów. Po naszym zwycięstwie na pewno przywrócimy połączenie komunikacyjne mostem” – zapewnił Butrij.

  https://twitter.com/AndriiReal/status/1552275696126664704

  Zniszczenie mostu wlało nadzieję w serca mieszkańców obwodu chersońskiego – tam cały czas trwa opór przeciwko rosyjskiej władzy okupacyjnej, a demonstracje nasiliły się po upowszechnieniu informacji o zniszczeniu mostu. Mieszkańcy są zdania, że to oznacza szybkie wyzwolenie miasta. Według dostępnych informacji most został trafiony dzięki systemowi artyleryjskiemu HIMARS.

  Most Antonowski jest bardzo ważnym połączeniem obwodu chersońskiego z Krymem, które zapewniało dostawy sprzętu i broni rosyjskim oddziałom na południu. To jedna z dwóch przepraw przez Dniepr, która umożliwia Rosjanom transport zaopatrzenia, ale też i możliwość wycofania swoich wojsk na zachód od rzeki. Dniepr ma w tym miejscu około 1000 m szerokości, więc zastąpienie mostu przeprawą pontonową jest mało wykonalne.

   

  WiadomościWojna na Ukrainie. Most w pobliżu Chersonia uszkodzony!