Wojna na Ukrainie: biatlonistka wstąpiła do wojska. „Strzelam bardzo dobrze”

Christina Dmytrenko fot. MSW Ukrainy

22-letnia biatlonistka Chrystyna Dmytrenko była właśnie na zgrupowaniu w Karpaczu, gdy wybuchła wojna. Niewiele myśląc odłożyła na przyszłość zgrupowanie, start w zawodach we Włoszech oraz Szwajcarii – i wróciła do kraju bronić ojczyzny. „Strzelam bardzo dobrze” – zapewnia.

Chrystyna Dmytrenko w Karpaczu trenowała do kolejnych zawodów – od 6 lat reprezentowała na nich Gwardię Narodową Ukrainy. W 2016 roku zdobyła złoty medal w biegu pościgowym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży i została pierwszym ukraińskim złotym medalistą olimpijskich igrzysk zimowych w historii. Pierwsze miały być zawody w Karpaczu, kolejne w Szwajcarii. Ale wybuchła wojna i 22-latka natychmiast wróciła do kraju. Teraz strzela z karabinu maszynowego w kierunku wrogów – a jak podkreśla, strzela bardzo dobrze. Nie ma wątpliwości, że to Ukraina wygra tę wojnę i że to tylko kwestia czasu.

„Nigdy w życiu nie wyobrażałem sobie, że tak będzie” – cytuje wypowiedź zawodniczki ukraińskie MSW. – „Nikt nie mógł sobie tego wyobrazić. Ale nie boję się wroga. Strzelam bardzo dobrze, więc okupanci nie będą mieli szans”.

https://www.facebook.com/mvs.gov.ua/posts/368139732008349

Podziel się: