Wojna na Ukrainie: biatlonistka wstąpiła do wojska. “Strzelam bardzo dobrze”

22-letnia biatlonistka Chrystyna Dmytrenko była właśnie na zgrupowaniu w Karpaczu, gdy ła . Niewiele myśląc odłożyła na przyszłość zgrupowanie, w zawodach we Włoszech oraz Szwajcarii – i wróciła do kraju bronić ojczyzny. “Strzelam bardzo dobrze” – zapewnia.

Chrystyna Dmytrenko w Karpaczu trenowała do kolejnych zawodów – od 6 lat reprezentowała na nich Gwardię Narodową Ukrainy. W 2016 roku zdobyła złoty medal w biegu pościgowym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży i została pierwszym ukraińskim złotym medalistą olimpijskich igrzysk zimowych w historii. Pierwsze miały być zawody w Karpaczu, kolejne w Szwajcarii. Ale wybuchła wojna i 22-latka natychmiast wróciła do kraju. Teraz strzela z karabinu maszynowego w kierunku wrogów – a jak podkreśla, strzela bardzo dobrze. Nie ma wątpliwości, że to wygra tę wojnę i że to tylko kwestia czasu.

“Nigdy w życiu nie wyobrażałem sobie, że tak będzie” – cytuje wypowiedź zawodniczki ukraińskie MSW. – “Nikt nie mógł sobie tego wyobrazić. Ale nie boję się wroga. Strzelam bardzo dobrze, więc okupanci nie będą mieli szans”.

#BejmyNEWSWojna na Ukrainie: biatlonistka wstąpiła do wojska. "Strzelam bardzo dobrze"