Więcej

  Wojna na Ukrainie: Będzie kontrofensywa Ukraińców?

  Mychajło Podolak, doradca szefa biura prezydenta Zełenskiego, zapowiedział kontrofensywę ukraińskiej armii, która ma się wkrótce rozpocząć. Zwrócił uwagę, że w kilku punktach frontu Ukraińcy już teraz nie bronią się, ale nacierają.

  Jak informuje Onet, Podolak był gościem programu telewizyjnego Telemaraton i to właśnie w nim zapowiedział, że ukraińska armia wkrótce dostanie nową i bardziej skuteczną broń, a wtedy zacznie się kontrofensywa. Podkreślił, że ukraińska armia już teraz przeszła do kontrataków na niektórych odcinkach frontu, jednak gdy dostanie kolejny transport broni, stanie się to bardziej zauważalne.

  Mychajło Podolak poinformował, że broń już zaczęła przychodzić, jednak jak na potrzeby Ukraińców dzieje się to za wolno, bo gdyby dostali ją miesiąc temu, byłoby o wiele mniej rannych i zabitych. Gdy jednak ją dostaną, będą mogli skutecznie walczyć z Rosjanami.

  Podolak swoje stanowisko wyraził też we wpisie na Twitterze.
  “100 dni wojny. Powiedzieli, że wytrzymamy maksymalnie 72 godziny, złożyli kondolencje i zaoferowali przyjęcie “nowej rzeczywistości” – napisał. – “Ukraina udowodniła: bez względu na to, jak przerażający jest twój wróg, ważne jest, czy jesteś gotowy walczyć o to, w co wierzysz”.

  WiadomościWojna na Ukrainie: Będzie kontrofensywa Ukraińców?