Wniosek o odwołanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego

Zbiera się posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się wnioskiem opozycji o wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, Kaczyński wprowadza agresję do życia publicznego, uważa, że nie zapewnia Polakom bezpieczeństwa, a posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego twierdzą, że jest wicepremierem ”bez teki i obowiązków”.

Wniosek został złożony w listopadzie przez . Borys Budka, przewodniczący PO zarzucał wicepremierowi doprowadzenie do “gwałtownego pogorszenia się bezpieczeństwa Polek i ów”, “nieprzewidywalność”, “zniszczenie instytucji państwowych”, “pięć lat wyprowadzania Polski z ” oraz “dzielenie i skłócenie Polaków”.

Wniosek Koalicji o odwołanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego poparła Lewica.

Z kolei zarzucało opozycji fałszowanie rzeczywistości. Wicerzecznik Radosław Fogiel podkreślał, że opozycja składając wniosek o odwołanie wicepremiera tuszuje swoje działania i próbuje przenieść odpowiedzialność na Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem, zdaniem partii rządzącej, to opozycja jest odpowiedzialna za wyprowadzenie ludzi na ulice i zagrożenie bezpieczeństwa obywateli.

Za wnioskiem zagłosują posłowie Lewicy, którzy zarzucają wicepremierowi podsycanie agresji w społeczeństwie, dzielenie Polaków oraz wyprowadzenie bojówkarzy na ulice polskich miast, co objawiło się wzmożoną agresją i aktami wandalizmu. Z utrzymaniem bezpieczeństwa nie radzi sobie również , twierdzą politycy Lewicy.

Za odwołaniem Kaczyńskiego zagłosują posłowie Koalicji Polskiej, w skład której wchodzą , UED i Konserwatyści. Zdaniem Marka Sawickiego, lidera PSL Kaczyński jest wicepremierem bez teki i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Wniosek prawdopodobnie poprze również , która również domaga się odwołania Kaczyńskiego ze stanowiska wicepremiera.

– W rządzie jest tylko po to, by kontrolować politycznie swoich oponentów wewnątrzpartyjnych, na czele ze Zbigniewem Ziobro – powiedział  dyrektor Biura Prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSWniosek o odwołanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego