Wjechali do jubilera samochodami. Trwa obława

Do zuchwałej kradzieży doszło dzisiaj nad ranem w Gdańsku. Nieznani sprawcy wjechali do jubilera dwoma samochodami, których użyli jako taranów, a następnie zabrali biżuterię i odjechali. Trwa policyjna .

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 4:00. Jak poinformowała st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku złodzieje za ą dwóch samochodów staranowali drzwi wejściowe i witrynę sklepu jubilerskiego. Następnie dokonali kradzieży biżuterii i szybko odjechali.

Na chwilę obecną nie wiadomo jak duże są spowodowane włamaniem. Właściciel sklepu stara się określić co dokładnie zabrali sprawcy, a także oszacować wartość skradzionych wyrobów.

Na miejscu zdarzenia pracują policyjni technicy, którzy zabezpieczają wszelkie ślady włamania. Udało się również zabezpieczyć zapisy z kamer monitoringu, które są obecnie analizowane. Policjanci przesłuchują również świadków oraz pracowników ochrony.

Samochody, które zostały wykorzystane do staranowania sklepu jubilerskiego, zostały porzucone i spalone w gdańskiej dzielnicy Osowo oraz na terenie powiatu kartuskiego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że oba pojazdy zostały wcześniej skradzione.

– Wszystkie osoby, które mają informacje na temat tej sprawy, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod numerem telefonu 47 741 35 08. Każda informacja zostanie przez nas zweryfikowana. Policjanci ze swojej strony zapewniają anonimowość – apeluje st. asp. Karina Kamińska.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSWjechali do jubilera samochodami. Trwa obława