Więcej

  Wizz Air podjął decyzję o zawieszeniu lotów z Polski. Z powodu szczepień

  Od stycznia 2022 roku linie lotnicze Wizz Air zawieszają 36 połączeń z Polski, jak powiedział Jozsef Varadi, prezes linii. Powodem jest zbyt niski poziom zaszczepienia wśród Polaków.

  Samoloty Wizz Air nie będą latały od stycznia z Warszawy, Krakowa, Katowic, Lublina, Gdańska, Olsztyna, Rzeszowa, Szczecina, Poznania, Wrocławia. Jozsef Varadi wyjaśnił, że powodem jest niski poziom szczepień w Polsce – w kraju jest zaszczepionych zaledwie nieco ponad połowa mieszkańców.

  Zdaniem prezesa Wizz Air latanie z takiego kraju na tak wielu trasach oznacza same problemy: dodatkowe obostrzenia i zamykanie lotnisk czy wprowadzanie lockdownu. Z tego samego powodu linie ograniczyły też rejsy do Rumunii. Varadi porównał Polskę z Wielka Brytanią i Włochami, gdzie zaszczepiono już około 85 proc. obywateli. Latanie do takich krajów, jak powiedział, jest mniej ryzykowne, można także planować w dłuższej perspektywie czasowej, bo nie ma ryzyka, że nagle wszystko zostanie zamknięte.

  Zawieszenie lotów jest tymczasowe, ale dopóki poziom zaszczepionych nie wzrośnie – nie ma co liczyć na powrót tych 36 połączeń. Prezes ma nadzieję, że Polacy szybko zaczną się szczepić, by nadrobić zaległości do reszty Europy.

  Źródło: Wirtualna Polska

  WiadomościWizz Air podjął decyzję o zawieszeniu lotów z Polski. Z powodu szczepień