Więzienie za brak maseczki?

radiowóz fot. policja

Dwaj mężczyźni w centrum handlowym nie mieli na twarzach maseczek i przyłapała ich na tym policja. Obaj trafią do więzienia – bo jak się okazało podczas kontroli, brak maseczek to było ich najmniejsze przewinienie.

Policjanci z Wrocławia regularnie kontrolują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, także w galeriach handlowych. Podczas jednej z kontroli zatrzymali 36-latka, który nie miał maseczki. Normalnie skończyłoby się na mandacie, ale po sprawdzeniu okazało się, że ten mieszkaniec powiatu oleśnickiego jest poszukiwany za kradzieże przez sądy w Warszawie i Bydgoszczy. Brak maseczki zaprowadził go więc prosto do więzienia na 6 miesięcy.

Z kolei funkcjonariusze w Bolesławcu również zatrzymali mężczyznę bez maseczki w centrum handlowym – i on także okazał się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. 24-latek z powiatu bolesławieckiego był osobą poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w kradzieżach pojazdów. On także dzięki maseczce spędzi w więzieniu dłuższy czas.

Źródło: Fakt

Podziel się: