Więcej

  Przerażająca historia jedenastolatka. Uratowała go kelnerka

  Wszystko było niby zwyczajne: jedenastoletni chłopiec przyszedł z opiekunami do restauracji. Ale pracująca tam kelnerka szybko uznała, że coś tu jest nie tak. Postanowiła mu pomóc i napisała jedno zdanie na kartce…

  Jak informuje “Fakt”, wszystko wydarzyło się w lokalnej restauracji w Orlando, w USA. Pracująca tam Flaviane Carvalho, obsługiwała trzyosobową rodzinę, która przyszła na obiad: 31-letnią Kristen, jej 11-letniego syna i 36-letniego Tima, partnera kobiety. Kelnerka podała im zamówione dania i zauważyła, że dorośli jedzą, ale dziecku nie pozwalają tknąć ani kęsa.

  Kobieta podeszła więc zaniepokojona do stolika, by zapytać, czy może któreś danie nie smakuje, ale mężczyzna grzecznie jej odpowiedział, że wszystko z potrawami jest w porządku, syn po prostu zje później w domu.

  Rozmowa trwała krótko, jednak kelnerka w tym czasie zdążyła zauważyć na twarzy chłopca szramę między brwiami i siniaka pod okiem. Poczuła, że coś jest nie tak, więc chwyciła kartkę oraz długopis i napisała jedno zdanie: “czy potrzebujesz pomocy?”. A potem pokazała chłopcu tę kartkę tak, by nie widział nikt z dorosłych.

  Chłopiec pokiwał głową, że tak, pomoc jest potrzebna, więc kobieta zadzwoniła po policję. Funkcjonariusze porozmawiali z rodzicami chłopca – okazało się, że mężczyzna jest jego ojczymem – i zatrzymali oboje. Okazało się, że Tim od lat bił swojego pasierba: wiązał mu ręce i nogi, wieszał głową w dół, głodził i bił kijem. Matka chłopca na to nie reagowała i nie zrobiła nic, by pomóc synkowi.

  Wszystkie te przerażające szczegóły wyszły na jaw w trwającym ponad rok śledztwie, po którym Tim usłyszał zarzut znęcania się nad dzieckiem i stanął przed sądem, jak podała telewizja CNN. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 19 sierpnia.

  Śledztwo w sprawie matki chłopca jeszcze trwa, ale i ona została oskarżona o znęcanie się nad dzieckiem, zaniedbanie go i niezgłoszenie przemocy domowej. Okazało się też, że para ma też wspólne dziecko, czteroletnią córkę. Chociaż na ciele dziewczynki nie znaleziono śladów przemocy, dziecko zostało odebrane rodzicom.

  WiadomościPrzerażająca historia jedenastolatka. Uratowała go kelnerka