Więcej

  W Rosji zaczynają obowiązywać limity na zakupy. Wydzielają papier toaletowy!

  Rosjanie masowo ruszyli do sklepów, żeby zrobić zapasy, bojąc się pustych półek i podwyżek cen. W efekcie w wielu marketach już mają puste półki, a wiele towarów jest racjonowanych. Między innymi papier toaletowy, pieluchy, oleje czy mąka.

  Coraz więcej sklepów może zaoferować klientom bardzo ograniczony wybór towarów, a najpopularniejsza tam sieć handlowa, Lenta, wprowadziła limity na zakupy. Lenta ma 250 hipermarketów w 88 miastach i 138 supermarketów w całej Rosji, więc też w całej Rosji wprowadzone sankcje dają się we znaki. Według Handlowych płatki zbożowe, mąka, oleje, cukier, kawy i herbaty, konserwy, a także chemia gospodarcza i pieluchy dla dzieci – wszystko to jest limitowane i jedna osoba nie może kupić więcej niż wskazuje limit.

  Lenta tłumaczy, że chodzi o powstrzymanie klientów od nadmiernych zakupów, a także o uniemożliwienie spekulowania kupionymi towarami, czyli późniejszą ich sprzedażą po wyższych cenach.

  Według agencji ratingowych Rosja, jako kraj, stoi na skraju bankructwa, więc ceny na pewno będą dramatycznie rosły, a do tego dojdzie jeszcze galopująca inflacja.

  Źródło: Fakt
  WiadomościW Rosji zaczynają obowiązywać limity na zakupy. Wydzielają papier toaletowy!