Usiłowanie zabójstwa w młodzieżowym ośrodku wychowawczym

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w młodzieżowym środku wychowawczym w Rewalu, w województwie zachodniopomorskim. 17-letni wychowanek ranił nożem swojego 15-letniego kolegę. z raną kłutą nogi trafił do szpitala. Starszy z wychowanków usłyszał już usiłowania .

W piątek około południa 17-letni wychowanek młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Rewalu zaatakował nożem 15-letniego kolegę. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Przytomny nastolatek z raną kłutą biodra został przewieziony do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że podczas zajęć w kuchni doszło do kłótni pomiędzy wychowankami, w trakcie której 15-latek został raniony w nogę. Po ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia, napastnik został natychmiast obezwładniony przez jednego z pracowników ośrodka.

Jak informowała w sobotę, grudnia Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, w sprawie zatrzymano jedną osobę, z którą wykonywano czynności procesowe.

17-letni napastnik został przewieziony na komendę, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na dwa miesiące.

Za nastolatkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSUsiłowanie zabójstwa w młodzieżowym ośrodku wychowawczym