Więcej

  Ukraiński oddział zlikwidował jednostkę czeczeńską odpowiedzialną za masowe mordy w Syrii

  Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowało na swoim profilu na Facebooku, że ukraińscy żołnierze zniszczyli oddział Czeczeńców, odpowiedzialnych za masowe zabójstwa cywilów podczas wojny w Syrii. Pokazali też zdjęcia.

  Rozgromiony oddział to 1. Batalionowa Grupa Taktyczna 70. Pułku Strzelców Zmotoryzowanych 42. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych 58. Armii Południowego Okręgu Wojskowego mający siedzibę w mieście Szali w Czeczenii.

  “Ten zestaw ich okaleczonych ciał to tylko część grupy batalionowo-taktycznej, którą żołnierze ukraińskich Sił Obronnych zniszczyli podczas szturmu na szereg osiedli w obwodzie donieckim” – podało Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy w podpisie pod zdjęciami. – “Dowódca BTGR i jego szef sztabu zostali wyeliminowani podczas ostrzału w jego BMP-3. Ze wszystkich tych, którzy byli tymczasowo w tym samochodzie, tylko sierżant Magomedov przeżył”.

  Wśród zabitych byli żołnierze czeczeńscy odpowiedzialni za masakry cywilów podczas wojny w Syrii.
  “Zwróćcie uwagę: w magazynie zniszczonej jednostki było wielu uczestników masowych mordów syryjskich cywilów” – podkreśliło ukraińskie dowództwo. – “Jak się okazuje, doświadczenie wojny z bezbronnymi ludźmi nie pomogło Rosjanom podczas spotkania z naszymi żołnierzami”.

  WiadomościUkraiński oddział zlikwidował jednostkę czeczeńską odpowiedzialną za masowe mordy w Syrii