Ukraiński oddział zlikwidował jednostkę czeczeńską odpowiedzialną za masowe mordy w Syrii

zniszczony wóz bojowy jednostki czeczeńskiej fot. Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy

Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowało na swoim profilu na Facebooku, że ukraińscy żołnierze zniszczyli oddział Czeczeńców, odpowiedzialnych za masowe zabójstwa cywilów podczas wojny w Syrii. Pokazali też zdjęcia.

Rozgromiony oddział to 1. Batalionowa Grupa Taktyczna 70. Pułku Strzelców Zmotoryzowanych 42. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych 58. Armii Południowego Okręgu Wojskowego mający siedzibę w mieście Szali w Czeczenii.

„Ten zestaw ich okaleczonych ciał to tylko część grupy batalionowo-taktycznej, którą żołnierze ukraińskich Sił Obronnych zniszczyli podczas szturmu na szereg osiedli w obwodzie donieckim” – podało Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy w podpisie pod zdjęciami. – „Dowódca BTGR i jego szef sztabu zostali wyeliminowani podczas ostrzału w jego BMP-3. Ze wszystkich tych, którzy byli tymczasowo w tym samochodzie, tylko sierżant Magomedov przeżył”.

Wśród zabitych byli żołnierze czeczeńscy odpowiedzialni za masakry cywilów podczas wojny w Syrii.
„Zwróćcie uwagę: w magazynie zniszczonej jednostki było wielu uczestników masowych mordów syryjskich cywilów” – podkreśliło ukraińskie dowództwo. – „Jak się okazuje, doświadczenie wojny z bezbronnymi ludźmi nie pomogło Rosjanom podczas spotkania z naszymi żołnierzami”.

Podziel się: